0949 861 218

InštalatérMaliarElektrikárMurárDemolácieVypratávanieSťahovanieMontážRekonštrukcie

Výkopové práce

 

Ťažká technika JCB

Staviame, plánuje vybudovať bazén alebo napríklad zveľaďovať záhradu? Potom pre vás máme ponuku výkopových a zemných prác realizovaných našou spoločnosťou. Vďaka technickému vybaveniu poskytujeme služby v oblasti demolácie objektov, výkopových prác a pomôžeme vám rovnako aj pri vypratávaní objektov. Naša firma zabezpečuje zemné práce predovšetkým v rámci regiónu LIPTOV a najbližšieho okolia.

- Hĺbenie základov pre domy, chaty, garáže či ploty
- Hĺbenie dier pre výsadbu stromov, kríková a terénne úpravy záhrad
- Kanalizácie, vodovody, plynovody a ostatné Inžinierske siete
- Bazény, žumpy, retenčné nádrže, jazierka, stavebné výkopy a jamy

Pri potrebe vykonať výkopové práce či zemné práce možno využiť buď ťažkú techniku alebo rúky šikovných pracovníkov, ktorí vykonajú výkopové práce ručne. Naša firma vám ponúka prevedenie ručných výkopových prác a zemných prác pre región LIPTOV a okolie. Naši skúsení pracovníci realizujú výkopové práce presne podľa vašich požiadaviek a pripravia tak podmienky pre ďalšie nadväzujúce zemné, inžinierske, sanačné či iné práce.

Ručné výkopové práce a zemné práce vs. ťažká technika

Pre jednotlivé výkopové práce a zemné práce môže byť výhodnejšie a efektívnejšie iný druh prevedení výkopových prác. V prípade nutnosti realizácie hlbokých či rozľahlých výkopov, kde nie je nijako výrazne obmedzený pohyb veľkých strojov, je vhodné využiť ťažkú techniku. Tá vykoná výkopové práce rýchlo a s minimom úsilia.

Naopak v miestach, kam by sa ťažká technika len ťažko dostala, teda v priestoroch ťažko prístupných, je vhodnejšie využitie ručných výkopových prác. Naša firma sa špecializuje práve na ručné výkopové práce a zemné práce, kedy zaistí kvalitné výkopy od pracovitých a skúsených pracovníkov.

Ručné výkopové práce možno tiež využiť v kombinácii so zemnými prácami ťažkej techniky. Tá vykoná prvotné výkopy, pri ktorých by krompáč a lopata neboli efektívne. Tu prídu na rad výkopové práce ručné, ktoré zabezpečia konečné a najmä presne vykonané úpravy terénu.

Kedy využiť ručné výkopové práce a ručné zemné práce?

Hoci by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že ručné výkopové a zemné práce sú neefektívne, pomalé a nákladné, existuje mnoho situácií, kedy sú oveľa žiadanejšie, než výkopové práce vykonávané ťažkou technikou. Ručné výkopové práce sú totiž veľmi variabilné, flexibilné a dokážu to, čo stroje nevie - a to sú najmä presne vykonané výkopy, výkopy v obmedzene veľkom priestore či konečné zahŕňanie zeminou. Ručne realizované výkopové práce nájdu svoje uplatnenie napríklad pri kopaní základov objektov či pri príprave inžinierskych sietí.
Výkopové práce a zemné práce vykonávame dôkladne, svedomito a presne podľa vašich požiadaviek. Preto, ak máte akýkoľvek otázky ohľadom zemných a výkopových prác, neváhajte nás kontaktovať.

Prečo ručné výkopové práce?

- niekedy jediná alternatíva z dôvodu nedostatku priestoru pre ťažkú techniku
- presné prevedenie aj v členitom a nedostupnom priestore
- efektívnejšie pri drobných úpravách
- šetrnejšie k okoliu v porovnaní s ťažkou technikou
- ideálne pre dodatočné zemné práce, kde využitie ťažkej techniky už nie je účelné