0949 861 218

InštalatérMaliarElektrikárMurárDemolácieVypratávanieSťahovanieMontážRekonštrukcie

Elektrikár

Vitajte v našej firme, kde sa špecializujeme na elektroinštalácie a elektromontážne práce na Liptove. Sme tu pre všetkých, ktorí potrebujú opravy, rekonštrukcie alebo nové elektroinštalácie v bytoch, domoch či penziónoch.

Naša skúsená a spoľahlivá partia pracovníkov sa postará o každý detail a zabezpečí, aby vaša elektroinštalácia bola bezchybná a spoľahlivá. S našimi odbornými znalosťami a technologickým vybavením sme pripravení vyriešiť akékoľvek elektrotechnické problémy, s ktorými sa môžete stretnúť.

Veríme, že kvalitná práca a spokojnosť zákazníka sú na prvom mieste, preto sa s nami môžete spoľahnúť na profesionálny prístup a ústretovosť. Nech už potrebujete drobnú opravu alebo kompletnú rekonštrukciu elektroinštalácie, my sme tu pre vás.

Spojte sa s nami ešte dnes a dohodnite si bezplatnú konzultáciu. Pôsobíme hlavne v okrese Liptovský Mikuláš, ale neváhajte nás kontaktovať aj z iných oblastí. Vašu elektroinštaláciu nechajte na nás a užívajte si bezpečný a spoľahlivý elektrický systém vo vašom dome či byte. Sme tu pre vás!

Služby

Prečo rekonštruovať elektroinštaláciu v byte?
Prevažnú časť bytového fondu v SR tvoria byty postavené do 80. rokov minulého storočia. Elektroinštalácie v bytoch tej doby boli len dvojdrôtové. Ochranný vodič zastával zároveň funkciu vodiča pracovného, ​​čo je dnes v nových rozvodoch neprípustné. Tieto inštalácie boli tvorené prevažne hliníkovými vodičmi, dnes už nevyhovujúcimi ako z bezpečnostného hľadiska, tak požadovaným príkonom používaných spotrebičov. Hliníkové vodiče menších prierezov majú tú negatívnu vlastnosť, že pri zaťažení elektrickým prúdom tzv. Tečú vo svorkách a spojoch. To má za dôsledok, že spočiatku tieto spoje hrejú, neskôr iskrí, čo vedie až k prerušeniu týchto spojov. Takto vyhriate hliníkové vodiče zkrehnú a následná manipulácia s nimi je už nemožná. Vodiče sa lámu, často sa nedá bez problémov vymeniť zásuvku alebo pripojiť luster. Nie vždy, to končí len nefunkčnou zásuvkou alebo svietidlom. Často dochádza aj k požiaru. Kritická situácia nastáva v prípade prerušenia ochranného vodiča PEN, kedy už sa jedná o závažnú poruchu priamo ohrozujúcu život osôb.

Ako tomu predchádzať?
Predísť možno tomu čiastočne tak, že všetky spoje budú pravidelne kontrolované a dotiahnuté. Kontroly spojov v minulosti väčšinou neboli vykonávané, preto dochádzalo k uvoľneniu a následne k upáleniu vodičov. Naozaj najbezpečnejším riešením je vykonať celkovú rekonštrukciu elektroinštalácie v byte medenými káblami, podľa súčasných predpisov a noriem.

Kedy vykonať rekonštrukciu elektroinštalácie?
Najlepšie je vykonávať rekonštrukciu pri stavebných prácach, či už ide o výmenu okien, zmenu dispozície bytu, maľovanie a pod. Doba realizácie elektroinštalácie je spravidla 2. až 7.dní, podľa rozsahu prác a požiadaviek zákazníka. Potom nasledujú murárske a maliarske práce. Nová elektroinštalácia Vám prinesie predovšetkým vyššiu bezpečnosť, väčší užívateľský komfort, dostatok prípojných a dimenzovaných miest. Na vykonávané práce sme vybavení potrebným preškolením, technickým vybavením a dlhoročnou praxou. Odborné osvedčenie vlastníme ku všetkým našim činnostiam.

čo všetko robíme?

V rodinných domoch, bytoch, chatách, kanceláriách alebo iných objektoch vykonávame elektropráce: